Jak často musíte cvičit, abyste dosáhly výsledků, kterých chcete dosáhnout?

Pro většinu lidí, největší překážkou bít své cíle get-fit není to, co vykonává, že zahrnout do svých tréninků – je to, jak jsou konzistentní. Legíny na jógu z příjemných prodyšných materiálů. Výrazné motivy, pestré barvy, originální design. Exkluzivní zastoupení značky LIQUIDO.

„Tím, že rozteč vaše tréninky příliš daleko od sebe, nemusíte dát svému tělu dostatek šancí na“ sestavení „vypnuto tom posledním tréninku,“ vysvětluje Kalifornie-založený certifikovaný silový a kondiční specialista Mike Donavanik. „Pokaždé, když cvičíte, jste v podstatě dát svému tělu trochu posilovací výstřel. Pak mezi tímto posilovací výstřel a další cvičení, vaše tělo zasune zpět na místo, kde to bylo předtím.“ Ve skutečnosti výzkum publikovaný v časopise Journal of Applied Physiology ukazuje, že při pouhé dva týdny volno může výrazně snížit kardiovaskulární kondice a svalové hmoty.

Na druhou stranu, i když plánování cvičení příliš blízko u sebe nedává svému tělu dostatek času, aby plně zotavit, říká Donavanik. Koneckonců, každý trénink je fyziologický stres do vašeho těla. Příliš mnoho stresu bez dostatečného zotavení při kterém je riziko přetrénování, nevýrazné výsledky a zranění.

Tak kolik byste měli cvičit? Záleží. Cvičební sestavy nejsou one-plán-fits-all, a to je velmi důležité naplánovat vaše tréninky vhodně pro své cíle.

Například, zatímco American Heart Association doporučuje lidem získat alespoň 30 minut mírného cvičení pět dní v týdnu, 25 minut intenzivního cvičení alespoň tři dny za týden nebo nějakou kombinací obojího, je důležité si uvědomit, že tato doporučení se týkají propagaci celkové kardiovaskulární zdraví.